Jsem střelec s dlouhým krkem, jsem můra s motýlíma křídlama.

Tady čti a v životě žer a nebo buď sežrán.


Jak jsem navštívila noční můru ...

20. března 2015 v 18:56 | princezna Blackell |  thoughts
Je pátek odpoledne, krásně svítí sluníčko, konečne vypadnu ze školy a na místo toho, abych se prošla po městě, zdejchla se do knihovny nebo sebou pleskla do zeleňoučké trávy ... Ne. Místo toho, jsem byla mou rádoby kamarádkou donucena navštívit jedno nejmenováné nákupní středisko. Navštívila jsem místo, kam se chodí lidé "bavit" a především utrácet peníze. Tam, kde výlohy křičí stovkami barev. Ruch, umělý vzduch. Zverimex, tak nazývají krámek, kde chovají zubožená zvířata v otřesných podmínkách, která snad ani jedinkrát nezahlédla slunce. Jsou tam uzavření v klecích a dýchájí na sklo. No, řeknu vám, že jsem při návštěvě spolkla velkou spoustu sprostých slůvek ...

Kladně jsem ohodnotila jen zapadlé knihkupectví, ač tam měli převážně ty nejžádanější světové knihy. V obchodě s elektronikou bylo taky fajn, jelikož jsem praskala bublinkovou fólii nadšeně, jak malé dítě. Prošli jsme obchoďák skrz na skrz, tedy vlastně mimo dveře s výstižným nápisem NEPOVOLANÝM VSTUP ZAKÁZÁN, tam bych se totiž ráda podívala. Jsem si více než jistá, že jsem tam strávila mládí. Tři hodiny v budově plné shonu, barev, nevkusné hudby a umělého vzduchu.

Vzhledem k tomu, že mi pěkně vyhládlo, jsme zašli do fastfoodu. Objednala jsem si žluté žížaly se želatinou a s omáčkou z prasečí žluči. Nikdy víc. Jinak mám kebab s nudlemi vcelku ráda, ale tohle byl vážně humus, špína, neštovice.

Nejvíce mě fascinovala ta forma zábavy. Lidé chodí po smečkách s papírovými taškami, které jsou plné "módního" oblečení a mávají jeden druhému před obličejem tím nejnovějším chytrým telefonem. Vymožeností, která tak ovlinila mladou populaci, že bych brečela.

Myslím si, že peníze, které spolkla tato nákupní monstra mohla být užitečnou investicí v mnoha ohledech. Například by mohla posloužit na opravu železnic, opatření ve městech (MHD nemocnice, chodníky..atd), ve zdravotnictví, podpoře projektů ... Potřebujeme toho spoustu.
Především by se mohli posedlí lidé naučit užívat si skutečnou zábavu tam venku, né přes sklo. Jsem naivní, však já vím.

Nuže, děkuji vám za přečtení. Trávíte rádi čas v nákupním středisku? Pochlubte se.

Princezna Blackell
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama