Slyšíš to ticho? Cítíš tu chuť pedžvýkanýho textu? Cizinče, ocitl jsi se v mém zákoutí, pokud nemáš do čeho rýpnout, porozhlédni se tu, jen si posluž. Pokud se Ti tu nelíbí, odplivni si a odejdi. Vše, co se zde nachází je MÉ dílo, zakazuji texty bez mého vědomí kopírovat, či vydávat za své. Přečtete si něco o autorských právech než tak učiníte. Děkuji.
Keira Knightley aneb ubohá Vévodkyně

8. března 2015 v 20:01 | princezna Blackell |  Princezniny myšlenky
Jednoho krásného sobotního večera jsem si s kakaem zalezla pod peřinu, projížděla televizní kanály a ejhle, na co nenarazím.
Narazila jsem na přelíbeznu tvářičku Keiry, jež si zahrála ve světovém fenoménu Vévodkyně.

Vévodkyně, tento skutečnými událostmi ispirovaný film, mě takřka chytl za sdce a nutil mě přemýšlet o způsobu života tehdejší doby. Způsobu života, jež je v dnešní době brán za zcela absorudní a k zaplakání. Vžila jsem se do Vévodčininy role a to hodně hluboko. Je mi zle z představy, že bych byla ve svém věku vdaná za o půl století staršího Suchara (jistě, ten herec tak starý nebyl), který by se po mě neustále plazil a bez ostychu mě znásilňoval. Který by mě měl jen s povinosti a k ukojení svých potřeb. Nemiloval by mě. Že bych již byla plnohodnoutnou matkou, bez možnosti vyjádření názoru. Ženy v té doby mohly vyjádřit názor pouze svou vizáží. Klobouky a šaty. Když se zamyslím nad tehdejší módou ... Měla bych splihle, parukou ničené vlasy, svlékala bych se půl hodiny a mé oblečení by bylo polštářkem špíny a bakterií. Jistě myly se, ale dovedete si předtavit jak moc se pod těmi slupkami musely potit ? Brrr. Doba měla své kouzlo, každý tehdejší styl ho má a to především v umění a pokud jste byli mužem. Příběh je velmi emotivní a smutný. Ono žít v přepychu jako takovém a být manželkou Vévody země, nebylo tehdy žádné peříčko a film na to ještě vcelku jemně poukazuje.

Nuže, kdo jste film ještě neviděl, vřele doporučuji. Pokud máte chuť zanechte mi váš názor na film, tehdejší dobu či co si myslíte o mém článku. Budu ráda.
Princezna Blackell
 


Komentáře

1 sw sw | Web | 13. března 2015 v 11:48 | Reagovat

Film jsem viděla, a taky ve mě zanechal rozporuplné pocity. Nakonec jsem uznala, že bych nemohla žít v té době, protože kdyby mi někdo upřel možnost se vyjadřovat a ještě mi dal najevo, že jsem jenom majetek, o kterém se rozhoduje asi bych radši něžila.

2 blackell blackell | 13. března 2015 v 12:38 | Reagovat

Děkuju za názor, moc si toho vážím.  Existují spousty filmů, které se mi otiskly do paměti a zanechaly ve mě též rozporuplné pocity. Tenhle obsadil místo v první desítce mého žebříčku.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama