Jsem střelec s dlouhým krkem, jsem můra s motýlíma křídlama.

Tady čti a v životě žer a nebo buď sežrán.


Lepí nám někdo poslání na čelo? Pcha

9. března 2015 v 20:40 | princezna Blackell |  TT podle mého gusta
HA HA HA. Tleskám. Je tu někdo, kdo věří, že mu někdo nalepil na čelo poslání?

Teď nechci nikterak urazit ty, co mají nějakou víru. Náboženství. Né, že bych byla tvrdá atesitka, ale nevěřím, že si někde v křesílku ve Vesmíru hovíBůh, nebo kdokoli jiný a píše nám životní poslání. Asi by bylo jednodušší, kdyby měl chytrý telefon a každému z nás by krátce potom, co nás vytáhnou z ženského těla, nalepil na čelo životní poslání a dal nám jej do statusu na Facebook. Bylo by to jednodušší, kdyby jsme každý věděl, proč jsme tady, proč zrovna my ? Není to zrovna ten největší fór, chodit po planetě a nevědět ?

Na téhle planetě oxiduji již 16 let a dlouhou dobu, jsem přemýšlala o tom, proč jsem tady. Někdy si přijdu jako vtip, který se prostě uchitil a nebo lidová píseň. Ale že bych měla životní poslání? O tom teda vážně nic nevím. Prostě až umřu, tak umřu. A ne, že budu tady dokud nesplíním své poslání. Vytvořila jsem si úkolníček a pytel cílu, kterých se nebudu chtít jen dotknout, ale odškrtnout ze seznamu. A že je dlouhý. Až mi se mi zjeví přízrak či mi přijde SMS, kde bude mé poslání, dám vám vědět.

Nu, zamyslela jsem se něco vyplodila. Posuďtě sami. Názory mě potěší.

Děkuji, přeji hezký večer. Princezna Blackell
 


Komentáře

1 hare hare | E-mail | 9. března 2015 v 21:03 | Reagovat

Poslání není to, co ti určí někdo jiný, poslání je to, co naplňuje tvou existenci. Vím, že v 16ti jsme skoro všichni jen nafoukaní a sebestřední ignoranti a myslíme si, že život je o vztahu, zaměstnání a užívání si života. Až časem zjistíme, že nám ani veškerý luxus nebo láska nestačí a chceme být užiteční i v tom hlubším smyslu. A čím menší je člověk sobec, tím větší "poslání", náplň a smysl jeho život má.

Stejně jsme tady hlavně proto, že dva lidi si řekli, že zkusí mít dítě, nebo protože kdysi selhala prezervativa.... v důvodu našeho narození je blbost hledat smysl.

2 blackell blackell | 9. března 2015 v 22:05 | Reagovat

Děkuji moc za názor Hare. Není ale poslání jako poslání. Já sepsala něco o tom životním. O mém názoru na něj. Užiteční světu nebo nám samotným a těm které milujeme? To že nás dva lidé splodili, ať už záměrně nebo ne, to se mi zdá jako velmi úzké odůvodnění. Každý jsme jiný, každý se na svět díváme jinak, každý ho žijeme jinak.  Život je hra, je na nás jak budeme hrát naši "výrobci" jej částečně ovlnivní, ale pak už hrajeme svou kostkou.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama