Jsem střelec s dlouhým krkem, jsem můra s motýlíma křídlama.

Tady čti a v životě žer a nebo buď sežrán.


Zeměkoule plastem obalená

3. března 2015 v 20:27 | princezna Blackell |  TT podle mého gusta
Otevřela jsem plastové víčko kelímku, na němž byla jemně znázorněna zrna kávy. Otrhla jsem plastový sáček v němž byl obsažen cukr a následným posypáním, jsem porušila běloučkou pěnu, pod níž se rozléhalo kávové moře s jemným nádechem perníku. Pěna, mandlový cukr spolka a ten v okamžení zmizel v hlubinách. Ach ta omamná vůně. Uskrla jsem si a nechala lahodný nápoj, aby mne masíroval na jazyku. Zavřela jsme oči a představila si moře. Kávové, v němž plují skořicové rybičky a břehy olizuje mandlová pěna. Seděla jsem v úterý ráno v moderní útulné kavárně. A ona chvilka rozkoše, kdy jsem po malých doušcích srkala kávu mé myšlenky chytily za ruku vzpomínky a pluly dál. Stejně jako když v počítačí, noteboku, či jiné technické vymoženosti, ve vebowém prohlížeči rozbalíte kolonku "historie" tak přesně takhle jsem si vzpomněla že téma na Blog.cz, je "svět z plastu" .
Přivřela jsem víčka a formulovala v hlavě věty. Běhalo mi toho v hlavě tolik.
V duchu jsem se smiřovala s tím, že ono pouhé téma, je krutá realita. Do široka jsem otevřela oči a dívala se kolem sebe. Dívala se na výrobky z husté, černé leské kapaliny, jež se nachází všude kolem mě i na mě. Od rudého laku na nehty, jímž mám zkrášlené nehty až po židli na které si hoví mé pozadí. První co vidím je černý kabel, jež vede elektřinu těm žlutým housenkám s různými čísly na čele, jež rozváží lidi po plzeňském městě. Měste z plastu.
Člověk plastem obalil zeměkouli. A my, lidská stvoření, bez něj nejsme schopni fungovat. Co ale bude, až zásoby ropy vyčerpáme? Vrátíme se zase do Doby kamenné, nebo snad svět obalimé plyšem? Že recyklujeme? Vážení a milí, otevřte oči a zamyslete se. Kdo z vás skutečně třídí odpad, který je možný obnovit? Kdo z kuřáku, po pokouřeníčku zlikviduje nedopalek? Ano, i filtry v cigaretách jsou vyrobeny z plastu ...
To, co jsem zde sepsala neobashuje jak je vidno můj názor, nýbrž obeznámení s krutými fakty. Zamysleme se tedy a važme si planety, bez které bychom neexistovali a hýčkejme ji.
Těm kdo to přečetli až sem, děkuji. Zanechte mi prosím váš názor.

Děkuji princezna Blackell
 


Komentáře

1 Iv. Iv. | 3. března 2015 v 22:01 | Reagovat

Beru verzi s plyšem, vše by bylo tak heboučké :D

2 yuki yuki | 4. března 2015 v 14:02 | Reagovat

Je to kruté, ale je to tak. Ale dá sa stým niečo robiť, len to chce trocha  uvedomenia a snahu to zmeniť.

3 blackell blackell | 4. března 2015 v 18:50 | Reagovat

Iv, to ano, svět plyšáků :)

Yuki, ano bohužel. Lidé si hoví v luxusu, využívají vše co nám příroda dává, ale nijak se neodvděčí, naopak. Berou to jako samozřejmou věc. Skopala bych je do kulaté krychle, aby si lidstvo uvědomilo a snažilo se, jak říkáš.

Děkuji vám :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama