Jsem střelec s dlouhým krkem, jsem můra s motýlíma křídlama.

Tady čti a v životě žer a nebo buď sežrán.


Memento.

17. května 2015 v 13:24 | princezna Blackell |  thoughts
Zdravím živé i mrtvé,
je to již týden co jsem jakožto zahrabaná opice bděla v peřinách, srkala kakao a třeštila oči na scény jednoho velmi zvláštního, snad nejsložitějšího filmu jaký jsem kdy viděla. Memento. Neuvěřitelné dílo dvou bratrů a já jsem v tom zamotaná ještě teď. Příběh nešťastné náhody a fikce.
Příběh o mladém charismatickém muži, který trpí krátkodobou ztrátou paměti, od doby, kdy mu zavražidili ženu, žije jen díky svému písmu a poznámkám, žádné vzpomínky, je ztracen v čase. Čas je jeho největším nepřítelem. Jeho posláním je, zabít vraha své ženy. Je krvežíznivý, však zmatený. Nejdůležitější fakta má zvěčněná na těle. Nezvedej telefony. Zab ho. ,, Počkat kdo je to ah jistě, mám to zapasné na fotografii. Jistě, tady. Ano to je Teddy a co se tu píše..." ,Nevěř mu, lže. Zab ho.
Je to ale skutečně Teddy kdo zabil jeho ženu?
Prolínání situaci, které končí a začínají kde se jim zachce, přestotam kde mají. Tak zmatené, přesto tak smyslné. Do hlavy puberťačky to udělalo díru. Musela jsem si téměř dělat poznámky. Bylo to tak živé, tak neskutečné, tak fascinující.
Já jakožto ta puberťačka s dírou v hlavě mám v sobě již týden rozporuplné pocity. Film mě nutil přemýšlet o tom jaké by to asi bylo nevědět. To co je na chvíli tak skutečné tak formální, je během okamžiku v mé hlavě uvedeno v zapomění. Žila bych jen díky tahákům. Co by to vlatně bylo za život?

Zdůrazňuji, že filmy většinou opovrhuji, raději mám knihy, ale tento ... Mě skutečně dostal. Vřele doporučuji, samozřejmě s čistou hlavou.

Děkuji vám, zanechte mi váš názor prosím. Užívejte posledních pár chvil víkendu.

Princezna Blackell
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama